Освітні ресурси

 

ОСВІТНІ ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ 
В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ


Відкритість, доступність, інтерактивність, здатність задоволення індивідуальних потреб людей робить глобальну мережу Інтернет  принципово новим  засобом масової інформації.

                                 

РЕСУРСИ НА ДОПОМОГУ ВЧИТЕЛЮ

БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

БІОЛОГІЯ

Український біологічний сайт
http://www.biology.org.ua
Висвітлення сучасного стану біологічної науки та освіти в Україні.

Для вчителя хімії та біології
http://www.uroki.net/docxim.htm
Розробки уроків, календарні, тематичні, поурочні плани, тести, завданя олімпіад, презентації, розробки уроків для вчителя хімії та біології в школі.
http://festival.1september.ru/subjects/5//
Преподавание биологии. Фестиваль педагогических идей "Открытый урок"
Все для учителя биологии
http://bio.1september.ru
Електронна версія газети «Біологія». Матеріали для вчителів: «Я йду на урок біології».
http://bio.1september.ru/urok/ br /> Сайт «Я иду на урок биологии». Разработки уроков
http://bio.1september.ru/index.php
Электронная газета «Биология»
Не все материалы находятся в открытом доступе, но кое-что можно скачать бесплатно.

ХІМІЯ

http://www.uroki.net/docxim.htm
Для учителя химии и биологии
Планы-конспекты уроков, тесты по биологии и химии, задания олимпиад, сценарии мероприятий, презентации
http://www.xumuk.ru/ 
Все про хімію
http://www.alhimik.ru/ 
Корисна та цікава інформація з хімії на сайті Alhimik.ru 
В т.ч.допомога у рішенні хімічних задач
http://www.chemsoc.org/viselements
Англомовний сайт з хімії.
Оригінальне надання періодичної системи Д. І. Менделєєва
http://repetitor.1c.ru/
Репетитор з хімії від компанії 1С 
Освітні програми. Не безкоштовні! :-(
http://chemicsoft.ru/
Програмне забезпечення навчального курсу «Хімія» 
Є безкоштовні та умовно безкоштовні програми.
http://www.webelements.com/ 
Повний опис властивостей елементів і їх з`єднань. 
Англомовний сайт
http://www.chemistry.narod.ru/ 
Краткий курс химии, таблицы, опыты, биографии известных химиков.
Таблицы-шпаргалки.
http://hemi.wallst.ru/ 
Освітній сайт з хімії для школярів.
Російськомовний.
http://www.iupac.org/ 
Міжнародне товариство хімії IUPAC 
Англомовний сайт
http://formula44.narod.ru/ 
Курс органічної хімії. Біографії знаменитих учених-хіміків. 
Інтерактивні тести з органічної хімії. 
Російськомовний
www.chem.msu.su 
Информационная сеть СНЕМNET 
Есть электронная библиотека учебных материалов: учебные материалы к школьному курсу химии, электронные учебники, задачи химических олимпиад, мультимедиа публикации. Материалы для студентов. Все в открытом доступе.
http://him.1september.ru 
Газета «Химия» видавництва «Первое сентября» 
(електронна версія газети, сайт "Я иду на урок химии")

 Інтерактивні вправи онлайн 

 


      Однією з провідних ознак сучасної освіти є актуалізація інтерактивних методів навчання. Саме тому на уроках доцільно надавати перевагу виконанню інтерактивних вправ, які дають учителеві змогу оригінально презентувати запитання і швидко перевірити відповіді учнів на них. Такі впрви можна застосовувати, як під час фронтальної, так і під час індивідуальної роботи з учнями.
        Одним із засобів, за допомогою якого можна створювати  інтерактивні вправи є онлайн-сервіс Web 2.0. http:://learningapps.org/. Цей сайт дозволяє отримати доступ до великої бази завдань, розроблених учителями різних країн з усіх навчальних предметів. Кожний із запропонованих на веб-ресурсі шаблонів можна швидко адаптувати до власних потреб, розробити аналогічний або зовсім інший навчальний модуль.
 
       Учням основної та старшої школи, які зареєстровані на LearningApps.org, можна запропонувати завдання на створення власних інтерактивних вправ. Така форма навчальної діяльності є найвищим етапом аналізування, оцінювання і творення нових знань і закріплення навичок.
  

Сайт сервісу: http://learningapps.org    

       

Система тестування знань

           Тесторіум — це безкоштовна система по створенню тестів та проведення тестування, призначена для вчителів (викладачів) і учнів (студентів) будь-яких навчальних закладів. Основна мета створення цієї системи — полегшити роботу вчителя та надати учням можливість самостійно перевірити свої знання. 
           Кожний вчитель за допомогою такої системи може самостійно створювати тести зі свого предмета, а учень може самостійно перевірити свої знання на цих тестах, які відкриті для усіх або запропоновані вчителем.
           Завдяки  Тесторіуму  вчителеві не треба перевіряти чи виконані тести, оскільки це зробить сама система одразу після завершення тестування. Також вчитель на моніторі свого комп'ютера може побачити результати тестування і проконтролювати, скільки завдань виконав кожний учень, на які питання відповів, чи правильно відповів і скільки балів за це отримав. 
         

СТВОРЮЄМО КРОСВОРДИ 

       

http://puzzlecup.com/crossword-ru/?

                                                                                             Початок 2015-2016 н.р.: основні тенденції

 


     На розширеному засіданні Кабінету Міністрів Міністр освіти і науки Сергій Квіт повідомив, що в 2015-2016 н.р. кількість учнів в українських школах збільшиться на 38 тисяч, а до перших класів цього року піде 414 тисяч дітей.
 Урочисте відзначення Дня знань відбудеться у вівторок 1 вересня. Міністерство освіти і науки рекомендує розпочати навчальний рік першим уроком, тематика якого відповідатиме принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Однак конкретну тему Першого уроку школи визначатимуть самостійно.
 Міністерство освіти і науки провело роботу щодо розвантаження шкільних навчальних програм.
 Буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.
 Сергій Квіт зазначив, що цього року держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети.
 У разі, якщо з фінансових причин нові підручники не будуть доставлені школам до початку нового навчального року, Міносвіти пропонує в навчально-виховному процесі використовувати підручники та матеріали інших років.


Про це йдеться в методичних рекомендаціях, надісланих Міністерством освіти і науки України до загальноосвітніх навчальних закладів.
 Рекомендації стосуються використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні предметів інваріантної складової навчального плану у 4-х та 7-х класах у 2015-2016 н.р.
 До листа додано рекомендації щодо вивчення української мови, біології, фізики, географії, хімії, інформатики, іноземних мов, історії України, математики, мов та літератур національних меншин, трудового навчання, всесвітньої історії та зарубіжної літератури у 7-х класах.
 У рекомендаціях наголошується, що в 2015-2016 н.р. початкова школа повністю перейде на нові навчальні програми, четвертокласники ж продовжать вивчення нових предметів: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика». З рекомендаціями щодо використання навчальної літератури в початкових класах можна ознайомитися за посиланням.
 Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що з прийняттям нового закону “Про освіту” буде змінено систему оплати праці вчителів: на розмір заробітної плати вчителя впливатиме результат його діяльності. Про це А.Яценюк сказав під час зустрічі з вчителями шкіл, випускники яких показали найкращі результати ЗНО з української мови і літератури.
 Однією з ключових змін в освіті буде впровадження дванадцятирічної системи середньої освіти, що дозволить зробити акцент на профільному навчанні у старших класах.
 Перехід на нову систему відбуватиметься поступово. «Діти, які підуть у школу в 2016 році, закінчуватимуть 12 класів. Це буде здійснюватися поступово, за цей час ми встигнемо реалізувати матеріально-технічне забезпечення, кадровий склад тощо, – наголосив Міністр освіти і науки. – Це відповідає тій освіті, яка є у всьому світі».
 Міністерством освіти і науки скасовано 1600 документів звітності в освітній галузі.

За матеріалами Освіта.ua