Екологічний гурток "Джерельце"


ВАС ВІТАЄ ЕКОЛОГІЧНИЙ ГУРТОК "ДЖЕРЕЛЬЦЕ"

НАШ СВІТ ЖИВИЙ І РОЗМАЇТИЙ,

ДОВКІЛЛЯ НАШЕ ЧАРІВНЕ.

ОН НА ЛУКАХ РОЗКВІТЛИ КВІТИ

І ВСЕ ЦЕ РАДУЄ МЕНЕ


Чернігівська область одна з найбільших в Україні, за своєю територією посідає третє місце – 31,9 тис. км2. Ліси та інші лісовкриті площі займають 23% земельного фонду області, площа водного дзеркала становить 2%.
Рівень забруднення атмосферного повітря формується під дією ряду факторів й одним з основних є діяльність підприємств. За 2018 рік від підприємств області в повітряний басейн надійшло 34 тис.т забруднюючих речовин, що на 19% менше, ніж у 2017р. Крім того, від стаціонарних джерел забруднення в атмосферне повітря потрапило 1,5 млн.т діоксиду вуглецю – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату (на 10% менше порівняно з 2014р.). Тенденція до зменшення викидів спостерігається вже протягом 5 років. За цей період обсяг викидів зменшився більше, ніж на третину.
Найбільш забрудненими є міста Чернігів, Ніжин, Прилуки,  на 1 кмтериторії яких в середньому потрапило 194 т, 26 т та 16 т відповідно, у той час, як середньообласний показник становив 1 т. Основним забруднювачем регіону залишається КЕП “Чернігівська теплоелектроцентраль” ТОВ фірми “ТехНова”, яким у 2015році викинуто 39% шкідливих речовин області.
У 2018 році на території області утворилося 867 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 558 тис.т – на підприємствах та 309 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено) 170 тис.т (20% від загальної кількості утворених), спалено з метою отримання енергії – 11 тис.т відходів.
Рівень екологічної безпеки знижують насамперед не обсяги відходів, що накопичені, а стан тих місць, де вони зберігаються. Із загальної кількості утворених відходів 376 тис.т (43%) розміщено в місцях видалення, до яких належать спеціально відведені місця чи об’єкти, у тому числі полігони, комплекси, споруди, ділянки надр. На початок 2016 року в спеціально відведених місцях чи об’єктах накопичено більше 10 млн.т відходів, з них 84% – у м.Чернігові.
Протягом 2018 року на охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами було витрачено 250 млн.грн., зокрема 41% на очищення зворотних вод,  19% – на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату, 24% – на поводження з відходами, 12% – на збереження біорізноманіття і середовища існування.



https://drive.google.com/file/d/0B6_QGdeTnA-UYlU0MEpRLUJneG8/view?usp=sharing 
 Натиснувши жабку можна переглянути емблему екологічної агітбригади "Екофани"